Spálené Poříčí láká cyklisty výlety do Brd

......................................................................................................................................
Spálené Poříčí láká cyklisty výlety do Brd Půvabné podbrdské městečko Spálené Poříčí se pečlivě připravuje na letošní cyklistickou sezónu. Chce využít loni vyznačených cyklotras přes Padrťské rybníky k nalákání cyklistů z jiných koutů republiky. Hotel Ve dvoře, který před několika lety město vybudovalo rekonstukcí budovy velkostatku, získal i se svojí restaurací loni na podzim značku Cyklisté vítáni. Spolu s pensionem Joachim Lewidt, jehož restaurace nabízí hostům mj. židovská jídla v bývalém židovském kupeckém domě, tak město, které se může pochlubit titulem „Historické město roku 2003“ pomohlo vytvořit zázemí služeb cestovního ruchu. Pro cyklisty teď navíc připravilo tzv. Spálenopoříčský cyklobalíček. Produkt, který je k dispozici v tištěné i internetové podobě, má sloužit jak individuálním cyklistům, tak organizovaným skupinám cyklistů.

Spálenopoříčský cyklobalíček je prvním z nepomuckých cyklobalíčků, které jako soubory vždy tří tras pro cyklovýlety z jednoho místa s ubytováním vznikly před dvěmi lety, jako součást projektu pro rozvoj cestovního ruchu na Nepomucku. Každý cyklobalíček nabízí tři trasy pro cyklovýlety s možností zkrácení. Jeho součástí jsou i informace o ubytování, možnostech občerstvení na trasách, přírodních i jiných zajímavostech a samozřejmě podrobný itinerář trasy s mapou a výškovým profilem. Cyklisté jistě uvítají i informace o cykloservisech nebo možnost objednat si cykloprůvodce. Plzeňáci mohou do Poříčí dojet o víkendech Brdským cyklobusem.

Spálené Poříčí zkrášluje svoji městskou památkovou zónu systematicky, takže město bylo v roce 2003 oceněno titulem Historické město roku „S pomocí dotací z Programu regenerace městských památkových rezervací jsme opravili několik historických budov. Nechceme, aby to byly jen skanzeny, chceme, aby je lidé využívali,“ říká starosta Pavel Čížek. „Město má výhodnou polohu na kraji Brd, lze odtud podnikat výlety na kole i pěšky. Navíc je tu pro turisty vhodné zázemí. Chceme na to upozornit hlavně cyklisty, které lákají nové cyklotrasy kolem Padrťských rybníků,“ dodává starosta.

Spálené Poříčí láká cyklisty výlety do BrdTištěná verze cyklobalíčku je k dispozici v infocentrech ve Spáleném Poříčí a v Plzni a také v recepci hotelu Ve dvoře, internetové provedení pak mohou zájemci najít na regionálním informačním portále pro cyklisty www.plzenskonakole.cz v sekci Tipy na cyklovýlety. Obě provedení se vzájemně podporují – tištěné odkazuje na průběžně aktualizované provedení na internetu a internetové upozorňuje na tištěnou verzi. „Materiálem chceme oslovit jak ty, kteří vyhledávají materiály v tištěné podobě, tak ty, kteří si hledají informace pro aktivní dovolenou na kole na internetu,“ říká Jindřich Jindřich, místostarosta Spáleného Poříčí. „V dnešní době hledají lidé většinu informací na internetu. Proto chceme mít aktuální nabídku s možností neustálé aktualizace na internetu a produkt podpořit prezentací v odborných i zájmových médiích včetně těch internetových. Věříme, že se nám tak podaří do Spáleného Poříčí přilákat zejména skupinky mladších cyklistů nebo rodin s dětmi. Chtěli bychom, aby tištěná verze cyklobalíčku byla k dispozici také v Brdském cyklobuse a v cykloprodejnách,“ dodává. „Služby pro cyklisty bychom letos rádi rozšířili ještě o půjčovnu kol. Již teď máme připravenou zvýhodněnou nabídku pro cyklistické skupiny. Očekáváme, že v současné hospodářské situaci by mohl být větší zájem o tuzemské pobyty zejména z řad rodin s dětmi,“ říká provozovatelka hotelu Ve dvoře, paní Jana Hroudová.

Tištěné provedení cyklobalíčku včetně mapky tras zpracovalo plzeňské nakladatelství RAMAP, internetové provedení a návrh tras zpracovala Radka Žáková, editorka regionálního informačního portálu pro cyklisty plzenskonakole.cz. Projekt Spálenopoříčského víkendového cyklobalíčku v rámci Podpory činnosti informačních center na území Plzeňského kraje pro rok 2008 podpořil Plzeňský kraj.


Kontakty
- Pavel ČÍŽEK, starosta města Spálené Poříčí
  (tel. 371 594 654, p.cizek@spaleneporici.cz, www.spaleneporici.cz)
- Jindřich JINDŘICH, místostarosta města Spálené Poříčí
  (tel. 371 594 636, 602 604 141, jindrich@spaleneporici.cz, www.spaleneporici.cz)
- Monika ROJOVÁ, tajemnice MÚ Spálené Poříčí
  (tel. 371 594 636, 602 414 929, monika.rojova@spaleneporici.cz, www.spaleneporici.cz)
- Jana HROUDOVÁ, provozovatelka hotelu Ve dvoře
  (tel. 777 828 112, hotelvedvore@spaleneporici.cz, www.hotelvedvore.cz)
- Radka ŽÁKOVÁ, autorka cyklobalíčku, jednotlivých cyklovýletů a internetového zpracování
  (tel. 777 093 290, cykloradka@seznam.cz, www.plzenskonakole.cz)
- Stanislav RAUCH, nakladatelství RAMAP, zpracovatel mapy a tištěné verze
  (tel. 603 553 974, stanislav.rauch@ramap.cz, www.ramap.cz)


www.plzenskonakole.cz, 01.03.2009
SLEVY a AKCE - cyklovybava.cz!!!
......................................................................................................................................

......................................................................................................................................  Přečtěte si také: Další sekce: Cyklistické akce   

:: Doporučujeme
Cyklobazar
Cyklobazar
Prostřednictvím našeho cyklobazaru můžete prodat či výhodně koupit jízdní kola, cyklistické oblečení, boty, přilby, mapy, průvodce, publikace, cyklokomponenty, brašny na kolo, stany, spacáky, batohy, přívěsné vozíky za kolo a pod. Cyklobazar soustřeďuje nabídku a poptávku zboží tříděnou přehledně do krajů a regionů celé České republiky.
:: Nejčtenější články
-:
-:
-:
-:
-:
-:
-:
:: Cyklobazar nabízí
Cyklobazar -