Výbava na cesty

......................................................................................................................................
Výbava na cesty Seznam věcí, které by měly být přibaleny v brašnách při několikadenním cykloputováním. Podle tohoto seznamu se před cestou balím a mám jistotu, že jsem na nic nezapoměl. Množství potřeb samozřejmě odpovídá době strávené na výletě a na potřebě každého jednotlivce.


Stan
Jsou tací co jezdí bez stanu a přespávají kde se dá. Já osobně také raději nocuji na seníku, než pod plachtou, ale nastaly chvíle, kdy jsem byl rád, že ho mám.

Spací pytel
Když jsem začínal jezdit na toulky, měl jsem ještě klasický "totalitní" hadrový spacák. Což o to, v Itálii byl fajn, ale ve Švýcarských horách jsem se moc nevyspal. Pokud jezdíte do hor, určitě se vyplatí investovat na jeho koupi pár korun.

Karimatka
Slouží jako izolační podložka, aby Vás od země nezeblo a také trochu vyrovnává hrbolatý povrch. Při dobrém spacáku postačí i igelit.

Brašny na kolo
Zadní, přední, na řidítka nebo do rámu. Záleží na jak dlouho jedete, jak se stravujete a kde spíte. Někdy Vám postačí pouze zadní brašny, při velkých cestách se bez předních neobejdete.

Gumicuky
Pohodlnější a hlavně rychlejší upevnění neznám.

Plynový vařič + náhradní náplň Osobně využívám plynový vařič. Existuje však řada dalších jako např.benzínový. Mě vyjde při vaření oběda (špagety, rýže, kaše...) a polévky na večer půlkilová náplň na 14 dnů.

Přilba
V dnešní době neocenitelná pomůcka. I když jsem ji dlouho nepoužíval, nyní bez ní nevyjedu ani na krátký výlet.

Láhve na pití na kole + Láhve na vodu - 1,5 l nebo 2 l
Slouží jako zásobárna vody na pití a na vaření. V Itálii jsme vozili každý čtyři litry, což nám vystačilo na dopoledne. Naopak v Alpách nebo ve Skandinávii, kde je studánka na každém rohu není potřeba vláčet s sebou kila navíc. Tady vystačíte i s litrovkou.

Igelit
Pod stan nebo pod spacák, na přikrytí kola nebo brašen. Je dobré umístit pod stan př.spacák kousek igelitu. Zamezíte tím jejich rychlému opotřebování a udržujete je v čistotě. Večer přikrývám také kolo s brašnami. Nikdy nevíte do jakého dne se ráno probudíte.

Cyklokomputer

Zámek na kolo

Doklady
Ppas, pojištění, peníze. Bez pojištění je to vysloveně hazard a bez alespoň trochy peněz to také bohužel nejde.

Mapy, průvodce a plán cesty
Je dobré se občas podívat kam to vlastně jedete a co je tam k vidění.

Kapesní slovník
Pokud nejste hlava na jazyky, tak si ho s sebou určitě přibalte.

Deník + tužka
Kdo si píše deník byl by ztracen...

Sluneční brýle
Neslouží pouze jako ochrana očí od sluníčka, ale také proti prachu, muškám a dalším věcem co kolem Vás poletují.

Foťák
V případě digitálu i náhradní akumulátory.

Světlo
Přední světlo, zadní blikačka. Přestože nejezdíte po tmě, nezapomeňte je doma. Takové neosvětlené tunely...

Vlajka
Aby okolí vidělo odkud to vlastně jedete.

Šicí potřeby

Mikrotenové sáčky + gumičky
Občas potřebujete něco zabalit, a tak Vám určitě časem přijdou vhod.

Mobil

Nářadí a náhradní díly
Montpáky na stažení pláště, klíče - 8/10, 14/15, 13/17, 24, imbusáky - č.5, 6, 7, kleště , šroubovák, klíč na stažení sedmikolečka, pumpička, lepení, náhradní duše, nýtovač řetězu, centrklíč, náhradní dráty, olej, vazelína, hadr na čištění, lanka - na brzdu a přehazovačku, zadní osa, kousek drátu, provázek, kuličky do ložisek, směs šroubků a matiček.

Oblečení
Bunda, šusťákové kalhoty, tepláky, trička - s krátkým a dlouhým rukávem, cyklistické kraťasy, košile, svetr, rukavice - krátké a dlouhé teplé, kšiltovka, ponožky, plavky, cyklopláštěnka, oblečení na spaní, spodní prádlo, kapesníky

Hygienické potřeby

Krém na opalování

Toaletní papír

Ručník

Obvaz + obinadlo + náplasti + manikurové nůžky

Léky
Paralen + brufen + endiaron

Vaření
Ešus, plechový hrníček, lžička - na polévku, kávová, vidlička, nůž, universální otvírák, utěrka + houbička

Zapalovač + sirky


Jiří Pouč, 25.01.2006
SLEVY a AKCE - cyklovybava.cz!!!
......................................................................................................................................

......................................................................................................................................  Přečtěte si také: Další sekce: Rady a tipy   

:: Doporučujeme
Jak vybírat stan
Jak vybírat stan
Pokud zvažujete koupi nového stanu, přeštěte si následující článek. Dozvíte se co je to tropiko, jak je důležitá výška vodního sloupce, nebo větrání, a jakou konstrukci nejlépe zvolit.
:: Nejčtenější články
-:
-:
-:
-:
-:
-:
-:
:: Cyklobazar nabízí
Cyklobazar -