:: Kategorie e-shopu
-:
-:
-:
-:
-:
-: Všechny tituly (204)


Nakupování v našem internetovém obchodě je snadné a pohodlné:
-: Jak nakupovat

Cykloknihy, mapy a průvodce, cestopisy  333 výletů po rozhlednách Čech, Moravy a Slezka
Jiří Štekl
333 výletů po rozhlednách Čech, Moravy a Slezka
Čtvrté, rozšířené a aktualizované vydání knihy RÁJEM ROZHLEDNOVÝM

Počet stran: 352 stran (zatím náš rekord :-)
Vzhled: pevná vazba, lesklé lamino
Formát: zvětšený B5 - 170 x 240 mm
ISBN: 978-80-87193-24-2
Vyšlo: květen 2013
Vydavatel: Cykloknihy• na kole, pěšky, vlakem, lanovkou i tramvají
• čtvrté, rozšířené a aktualizované vydání knihy RÁJEM ROZHLEDNOVÝM
• vložena velká mapa s přehlednou tabulkou

Po předchozích třech úspěšných vydáních RÁJEM ROZHLEDNOVÝM je čtvrté vydání kreslených rozhleden zcela inovované. Změnil se název, zvětšil se formát a přibylo dalších 33 nově postavených rozhleden.
Důvody jsou zřejmé: ještě více vyniknou skvělé kresby, jejichž počet se navýšil na magických 333, zpřehlední se mapky a díky novému názvu se zájemcům nebude plést, které vydání už mají.
Naprostou novinkou jsou u každé rozhledny údaje o její dostupnosti vlakem: číslo železniční tratě, nejbližší železniční zastávka a vzdálenost od ní k rozhledně.
Všechny rozhledny autor osobně navštívil a přístupové trasy v nakreslených mapkách projel na kole a ověřil.
Opět nechybí vložená velká mapa VŠECH rozhleden České republiky s přehlednou tabulkou, obsahující již tři tisíce údajů: název rozhledny (vč. druhého názvu), kraj, okres, rok vzniku, typ rozhledny, nadmořskou výšku, výšku rozhledny, GPS souřadnice.
Kniha se jistě stane nejen užitečným průvodcem na cestách, ale i velmi inspirativním rádcem při plánování výletů. Množstvím informací se blíží encyklopedicky pojatým dílům.

• cena je včetně mapy


Ukázka z knihy

Když jsem před pěti lety finišoval s prvním vydáním knihy o rozhlednách Rájem rozhlednovým, netušil jsem, že po tak krátké době budu sbírat materiály již ke čtvrtému vydání. A domnívám se, že tento bouřlivý vývoj asi nepředpokládal ani ten největší optimista. Z původních 243 rozhleden jsme se dostali na magické číslo 333. Tento počet by mohl být ještě vyšší, ale jedna z nejpůvabnějších dřevěných rozhleden – Hýlačka u Tábora, podlehla na Nový rok 2012 ničivému požáru. Potěšitelné je, že byla založena peněžní sbírka a v dohledné době se plánuje její náhrada. Oproti minulým vydáním jsem rovněž vyřadil dvě trvale uzavřené rozhledny: Slavín v Tupadlech a Barrandovské terasy. V té první hospodaří buddhisté a v té druhé zatím ještě potkani, ale ani s jednou komunitou jsem doposud nenašel společnou řeč. Tak snad někdy v budoucnu.
Proti předchozím letům, kdy se převážně stavěly ocelové věže mobilních operátorů, se nyní začínají prosazovat rozhledny dřevěné. Má to své opodstatnění. Rozhledny jsou méně náročné na výstavbu a hlavně jsou levnější, takže na ně mohou dosáhnout i malé obce nebo dokonce i jednotlivci. Nevýhoda se projeví časem, tak jako to bývalo i v minulém, či dokonce předminulém století. Bez důkladné údržby bohužel nepřežije, zvláště v náročných klimatických podmínkách, ani jedna. Takže je docela možné, že neustále vzrůstající počet rozhleden, který se datuje od posledního desetiletí minulého století, bude po pár letech zase klesat.
Rozhledny postupně začaly vyplňovat bílá místa na mapě naší vlasti. Začaly se dostávat z hor i na zcela bezvýznamné kopce a začaly růst i na místech, kde by je doposud nikdo nehledal. V sedlech a na úbočí kopců, na kraji lesů i uprostřed obcí. Díky novému trendu je nyní snazší objet více objektů na jeden zátah a nemusíme se už za nimi plahočit na nějaké vzdálené a opuštěné tisícovky.
Přeji vám, vážení čtenáři, hodně zážitků z cest na naše rozhledny.


Cena: 399,- Kč   333,- Kč
 

« zpět

 
Copyright © 2000 - 2015 Cyklotoulky - Expresnet CZ, s.r.o. Všechna práva vyhrazena. info@cyklotoulky.cz